Ga direct naar de hoofdinhoud van deze pagina.
  • English (Engels)
  • Nederlands (Nederlands)

elmec logo

Elmec nieuws

Duurzame impact: SIF Maasvlakte en ELMEC’s bovenloopkranen

Met het einde van het jaar in zicht, willen wij nog eens terugblikken naar één van onze grotere projecten dit jaar waar we enorm trots op zijn.

Ron Janssen, Servicemonteur bij ELMEC, heeft maanden gewerkt aan het project voor Sif aan de Maasvlakte in Rotterdam. "Het was een heel mooi en groot project, een flinke uitdaging ook, waarbij we echt wel een tandje bij hebben moeten zetten af en toe. Ik denk dat we er met zijn allen bij ELMEC een mooi project van hebben gemaakt. En dan is het bijna jammer dat het nu afgerond is."

In een compleet nieuwe fabriekshal bij Sif aan de Maasvlakte in Rotterdam heeft ELMEC begin dit jaar na vele uren arbeid in totaal zeven 60-tons kranen en vijf 5-tons kranen opgeleverd. Deze zijn door onze specialisten compleet opgebouwd met wielkast, besturing, takels en bekabeling. Kraan bouwt kraan; Met behulp van drie 5-tons kranen is het montageproces van het samenbouwen van de 60-tons kranen i.s.m. de mannen van MRT-B zeer efficiënt uitgevoerd.

Bekijk hieronder hoe dit indrukwekkende project vorm heeft gekregen:

De dubbelligger bovenloopkranen dienen voor het oppakken en verplaatsen van zware stalen platen die weer gebruikt worden voor de constructie van grote offshore windmolenfunderingen. Met een draagcapaciteit tot 60 ton is het enorm belangrijk dat de bovenloopkranen sterk en efficiënt zijn met een lange levensduur.
Windenergie is steeds belangrijker in Nederland. Ook Maasvlakte 2 is een ideale locatie voor een windpark. De wind waait er vrijwel altijd en bijna net zo hard als op zee. Eneco heeft een windpark gerealiseerd met een capaciteit van meer dan 100 megawatt. Het windpark op land werkt vanaf 2023 jaarlijks meer dan 400 GWh aan groene stroom op. Voor dit project heeft Sif 12 monopiles geproduceerd. Sif Netherlands is specialist in het produceren van deze funderingspalen voor windmolens op zee en aan de kust. Van deze zogenoemde monopiles van Sif kunnen de lengtes oplopen tot wel 120 meter met een maximale diameter van 11 meter! Want sommige monopiles worden erg diep de bodem in geslagen. Dit is nodig omdat wind en water grote krachten uitoefenen op de windturbines.

De bovenloopkranen van ELMEC maken het mogelijk om de stalen platen voor deze funderingspalen met grote magneten in de fabriekshallen te verplaatsen. ELMEC is enorm trots om op deze manier bij te mogen dragen aan dit mooie duurzame avontuur.

service monteur dubbelligger bovenloopkraan elmec voor sif

Leuk weetje:
In 2008 is de aanleg van Maasvlakte 2 gestart waarbij baggerschepen zand uit de zee haalden om daarmee de nieuwe haven aan te leggen. Voor de aanleg was zo’n 365 miljoen kubieke meter zand nodig. Dat is voldoende om het voetbalstadion De Kuip 225 keer te vullen tot en met de bovenste ring. In 2013 is Maasvlakte 2 opgeleverd.

Wilt u ook uw kranenpark efficiënter maken? Neem dan nu contact op met ELMEC. 

Houd onze nieuwspagina in de gaten voor meer updates: www.elmec.nl/nieuws

Met dank aan de mannen van MRT-B voor de fijne samenwerking.

Dank aan Sif voor het gestelde vertrouwen in ELMEC.

knop naar contactpagina

Meer weten?

kom in contact met onze specialisten